Psk. Dan. Cella Bencuya Bonofiyel

Psk. Dan. Cella Bencuya Bonofiyel

  • SpecialtyPsikolojik Danışman

  Cella Bencuya Bonofiyel, Lisansını Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamasının ardından 2003 yılında Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansını tamamlamış ve 2005 yılına kadar çeşitli okullarda öğretmen alımları, yeni gelen öğretmen eğitimleri, ebeveyn bilgilendirme eğitimleri gibi çalışmalar yapmıştır. Ardından ambalaj sektöründe ithalat, ihracat ve toptan satış yapan aile şirketinde çalışmalarına devam etmiştir. Bu sırada Hanna Nita Scherler’in Gestalt Terapisi temel eğitim programını, Risa Van Fleet’in Filial Oyun Terapisi programını, Dr. Gülcan Özer’in Aile Terapisi Temel Eğitim ve İstanbul Grup Psikoterapileri Derneği’nin 360 saatlik Psikodrama Asistanlığı programlarını ve bunları destekleyecek başka eğitimleri de tamamlamıştır.

  2016 yılında mindfulness pratiklerine başlamış ve Ekim 2018’de Hollanda’lı tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni Eline Snel ve programın Türkiye temsilcisi Sepin İnceer’den 5-18 yaş Çocuklar ve Ergenler için Mindfulness eğitici eğitimini tamamlamıştır. Ardından Sepin İnceer’in MIE- Eğitimde Mindfulness Eğitimini ve Sema Demirkan ile 8 haftalık MSC-Mindful Öz Şefkat (Mindful Self Compassion) programını tamamlamıştır.

  Prof. Zümra Atalay’ın kurucusu olduğu Mindfulness Institute’ta MBSR eğitimini tamamlamasının ardından yine aynı kurumun organize ettiği 274 saatlik MBSR Eğitmenliği* programını ve eğitmenlik şartı olan 6 günlük sessizlik inzivasını tamamlamıştır. Cella, Mindfulness Institute bünyesinde çocuk ve ergenlerde mindfulness eğitimleri düzenlemektedir.

  MINDED (Türkiye-Mindfulness Eğitmenleri Derneği) üyesidir.

  *Mindfulness Institute tarafından organize edilen MBSR Eğitimi “International Mindfulness Interventions Network”un 2017 yılında yayınladığı ve uluslararası kabul gören eğitmenlik standartlarına uygun 270 Saat üzerinde bir eğitimdir.  Mindfulness Institute bünyesinde verilen eğitmenlik, İngiltere’deki Oxford ve Bangor Üniversitelerinde MBSR / MBCT Teacher Training Değerlendirme Kriteri olarak kullanılan MBI-TAC eğitmen yeterlilik kriterlerinde 2. düzey eğitmenliği karşılamaktadır (274 saatlik bir eğitimdir).

  Sayfanın başına dön