KURUMLARDA, İŞYERLERİNDE BİLİNÇLİ FARKINDALIK (MINDFULNESS) PRATİKLERİNİ BİLMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bu soruların cevabı sizler için çoğunlukla “EVET” ise ihtiyacınız olan şey mindfulness (bilinçli farkındalık) uygulamalarını bilmek ve yaşama geçirmektir.

 • Bu soruların cevabı sizler için çoğunlukla “EVET” ise ihtiyacınız olan şey bilinçli farkındalık (mindfulness) uygulamalarını bilmek ve yaşama geçirmektir.
 • Ofiste saatler geçirdiğiniz halde günün sonunda aslında hiçbir şey yapmadığınızı fark ediyor musunuz?
 • Bilgisayarın başında dakikalarca aynı sayfaya bakarken aslında hiçbir şey yapmıyor musunuz
 • Daha kısa sürede bitirilecek bir işi başka gereksiz şeylerle uğraşarak daha uzun sürede yapıyor musunuz?
 • Bedeniniz ofiste işinizin başındayken zihniniz başka bir yerlerde mi
 • İş yükünüzden dolayı kendinizi yorgun ve tükenmiş mi hissediyorsunuz?
 • Kendinizi sürekli geçmişi veya geleceği düşünürken yakalıyor musunuz?
 • Ofiste bir yerlere gidip daha sonra oraya hangi amaçla gittiğinizi unutuyor musunuz?
 • Gün sonunda yapmanız gerekenleri yapmamış ve aslında o gün yapmayı planlamadıklarınızı yapmış oluyor musunuz?
 • Potansiyelinizden çok daha aşağı düzeyde bir performans sergilediğinizi düşünüyor musunuz?
 • Zihninizi meşgul eden düşünceleri elinizde olmadan tekrarlıyor musunuz?
 • Hoşunuza gitmeyen duygularınız sizi korkutuyor mu?
 • En iyi kararı vermek isterken, aslında karar veremediğinizi mi fark ettiniz?
 • Bilinmezliğe tahammül etmek sizin için zor olduğundan her şeyi kontrol etmeye mi çalışırsınız?

Eğitimin Sonunda

Bilinçli farkındalıkla şimdiki anda olma ve dikkatimizin orantısızca geçmiş ve geleceğe gitme eğilimini fark etme ve işyerinde mevcut ana daha verimli olarak odaklanabilme becerilerini öğrenme.

Duyumlarımızın ve özellikle de bedensel olanların farkına varıp psikolojik süreçlerin erken sinyallerini bedenimizden yakalama becerisini geliştireceğiz.
Bilinçli farkındalığın sadece bilişsel bir süreç olmadığını, fark ettiğimiz içsel ve dışsal tüm uyaranları, duygu, düşünce ve davranışları ele alacak tutumların var olduğunu ve mindfulness’ın bir beceri olduğu ve dolayısıyla geliştirilebilir olduğunu, isterseniz daha da fazlasını öğreneceksiniz.

Mindfulness pratiklerinin başında nefese odaklanmak gelir. Diğer önemli bileşenler ise bedenimizde ve zihnimizdeki oluşumların farkındalığıdır.

Apple, Lululemon, P&G, General Mills ve Target gibi uluslararası şirketler üst düzey yöneticilerinden itibaren bütün çalışanlarını Mindfulness (bilinçli farkındalık) uygulamalarına yönlendiriyor.

kurumlarda mindfulness programı

Tadımlık Program

Kurumun hedefleri ile paralellik gösterecek şekilde özel hazırlanmış bir saate kadar bilinçli-farkındalığa giriş konuşması, 100 kişiye kadar katılım olabilir. Konunun kavramsal boyutuna giriş yapılacak ve tadımlık uygulamalar yapılacaktır.

Farkında Liderlik Programı

Bu iki günlük (12 saat) program özellikle yöneticilere odaklıdır. Kurumlarda mindfulness eğitiminin lider profiline uygun şekilde düzenlenmiş halidir.  Liderler ile y- jenerasyonu ile birlikte değişen dinamiklere uyum sağlamada destek olacak yetkinlikler üzerinde çalışırken, farklı bir deneyim ve bakış açısı sunmak amaçlanmaktadır.  Üzerinde katkı sağlanacağı ana yekinlikler netlik, içten ilgi, odak ve yaratıcılıktır.

Farkında İşyeri Programı

12 saatin iki günde tamamlandığı bu programda katılımcının uygulamalar ile ilgili daha detaylı bir anlayış geliştirmesini sağlamak amacı ile pratik çeşitlendirilir. Hedef kurumsal hayatta mindfulness tekniklerinden nasıl yararlanacağının aktarılmasıdır.  Üzerinde katkı sağlanacağı ana yetkinlikler stres yönetimi, duygusal zeka ve verimlilikdir.

MBSR 6 Haftalık Program

Eğitim her hafta 6×90 dk yapılacak grup çalışmalarından oluşur, toplam 9 saatin tamamlanması ile uluslar arası MBSR sertifikası verilir. Katılımcılara mindfulness (bilinçli-farkındalık)  uygulamaları, konunun eğitimini uluslararası standartlarda almış eğitmenimiz tarafından öğretilir. Böylece bilinçli-farkındalığı gündelik hayatlarına nasıl dahil edeceklerini öğrenirler. Bu grup çalışmaları iş ortamında haftada bir gün yapılır ve her gün en az 10 dk pratikle desteklenir. Eğitimin sonunda katılımcılar bilinçli-farkındalık hakkında kullanılabilir bir bilgi birikimine sahip olacaklar ve 21. yüzyıl iş ortamının değişen dinamiklerine uyum sağlayabileceklerdir

Başvuru için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İletişim Kutusu

1 + 3 = ?